Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim

15.05.2014 - Poszukiwania 2-latka

O godzinie 17.30 jednostka OSP Ustronie Mor. została zadysponowana do poszukiwań 2-latka pomiędzy Stójkowem a Stramniczką w gmine Dygowo. Do poszukiwań z naszej gminy wyruszyły wszystkie jednostki: Ustronie, Kukinia i Rusowo.

2-latek zgubił się po południu. Policję zawiadomili rodzice. W akcji poszukiwawczej brało udział kilkaset osób i  śmigłowiec policyjny. Chłopiec znalazł się po godzinie 18.
Wszystko wskazuje na to, że dziecko w  kierunku lasu wywiódł pies. 2-latek po prostu za nim pobiegł, a potem nie mógł znaleźć drogi do domu. Gdy rodzice sami nie potrafili znaleźć dziecka, zawiadomili policję. Do Stojkowa skierowano wszystkich wolnych policjantów z Kołobrzegu i okolic. Gdy okazało się, że poszukiwania nie przynoszą rezultatu, do akcji wkroczyli policjanci z garnizonu zachodniopomorskiego ze wsparciem śmigłowca z powietrza, strażacy ze wszystkich okolicznych miejscowości, ratownicy, strażnicy graniczni a  także zwykli mieszkańcy. Ludzie byli naprawdę zaangażowani z znalezienie malucha.

Okolice Stojkowa obfitują w cieki wodne oraz w leśne zakamarki. Nie są to tereny nadające się na wycieczkę dla malucha. Po kilku godzinach Karolek został znaleziony przez pracowników Nadleśnictwa Gościno. Dziecku nic się nie stało. Zostało odwiezione do kołobrzeskiego szpitala na badania profilaktyczne.

http://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/8109-karolek-ze-stojkowa-odnaleziony-foto.html

© 2011 Urząd Gminy Ustronie Morskie, ul. Rolna 2, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 535
ustronie-mor@post.pl, www.ustronie-morskie.pl