Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim

22.06.2014 - Wypadek drogowy i akcja ratunkowa na morzu

22 czerwca o godzinie 17.30 zostaliśmy zadysponowani przez PSK Kołobrzeg do wypadku na drodze do Dygowa na wysokości hotelu Erania.

Z niewyjaśnionych przyczyn kobieta kierująca samochodem osobowym uderzyła w drzewo. Do udzielenia pomocy poszkodowanej przystąpili ratownicy medyczni który przybyli tuż za nami. Po chwili dołączył zastęp z JRG Kołobrzeg.

W tym momencie otrzymaliśmy zgłoszenie, że potrzebna jest pomoc osobie która topi się w morzu na wysokości 6 zejścia. Natychmiast zebraliśmy sprzęt i ruszyliśmy na plaże.

Na miejscu dostrzegliśmy kobietę, która trzymając się nadmuchwanego kółka przy końcu falochronów walczyła ostatkiem sił z żywiołem.

Po ubraniu kamizelek asekuracyjnych z pomocą ruszyli druhowie Konrad Szuliński po falochronach z kołem ratunkowym i linką ratowniczą oraz Adam Jermakowicz ktory pokonywal fale z boją ratowniczą tzw Pamelką.

Szybciej pomoc dotarła po palach falochronu. Skutecznie zostało podane koło z linką za pomocą której pozostali druhowie najpierw odciągneli poszkodowaną od niebezpiecznych pali, a następnie doholowali do brzegu.

Na brzegu udzielono pierwszej pomocy.

Na plaży wylądował helikopter z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dopłyneli ratownicy SAR z Kołobrzegu oraz dołączył zastęp z JRG Kołobrzeg. Dalszą pomoc zapewnił lekarz z LPR

więcej:miastokolobrzeg.pl/gm-ustronie-morskie/8320-udana-akcja-ratunkowa-na-play-w-ustroniu.html

oraz www.fakt.pl/wydarzenia/radoslaw-szulinski-strazak-uratowal-tonaca-wczasowiczke,artykuly,469921.html

foto: Maciej Grala - MiastoKołobrzeg

© 2011 Urząd Gminy Ustronie Morskie, ul. Rolna 2, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 535
ustronie-mor@post.pl, www.ustronie-morskie.pl